زندگینامه مرتضی حسینی اسفاد (شمیم ) شاعر و نویسنده

زندگينامه شاعر و نويسنده ، مرتضي حسيني اسفاد (شميم )

اول آذر ماه 1351 در خانواده ای مذهبی در روستای اسفاد از توابع شهرستان زیرکوه واقع در استان خراسان جنوبی چشم به جهان گشود.

اينكه مي گويم خانواده اي مذهبي به معناي تخصصي مطلب است . چرا كه عموي او آن سال ها امام جمعه شهرستان چالوس و برادرش نيز در حوزه علميه قم به دنبال كسب علوم ديني بود . و پدرش آخوند محل بود .

و به قول سعدي كه مي گويد:

همه قبيله من عالمان دين بودند مرا معلم عشق تو دلبري آموخت

تحصیلات ابتدایی را در زادگاه خود ومتوسطه را در روستاي آبيز ( بخش شاسكوه ) و سال آخر را در قاين سپري نمود.

در سال 84 شاهد فوت مادرش در بيمارستان امام رضا (ع) مشهد بود . و اين اتفاق تاثير روحي عميقي بر او گذاشت .هرچند 500 ديوان شعر را تورق كرد و اشعاري كه شاعر در مرگ مادرش سروده بود با اشعار خود در كتابي با عنوان در فراق مادر چاپ كرد ولي مرهمي نبود بر زخم هاي ناسورش .

در آن سال ها در آزمون کارشناسی ارشد شرکت نمود و در مشهد به رشته مدیریت آموزشی قبول گردید . پس از پایان تحصیلات فوق لیسانس در خواست انتقال به حریم رضوی – مشهد مقدس - گرفت و منتقل شد . در سال 91 از وزارت آموزش و پرورش به وزارت علوم تحقيقات و فناوري منتقل و به عنوان معاون آموزشي ، پژوهشي و دانشجويي و همچنين با حفظ سمت به عنوان نماينده نظارت و ارزيابي دانشگاه فني و حرفه اي كشور در استان خراسان جنوبي منصوب گرديد. وی اکنون مدرس دانشگاه و مسئول انجمن ادبی بزرگمهر قاینی است .

از این شاعر و نویسنده آثاری به چاپ رسیده که عبارتند از :

* انسانم آرزوست ( اخلاقی و تربیتی )

* عاشقانه خواهم مرد ( مجموعه سروده ها )

* در فراق مادر ( مجموعه سروده ها )

* زينب نامه ( اولين مقتل منظوم و مصور براي كودكان )

* فرزانگان اسفاد

* شميم پيوند( مجموعه تجارب و ايده هاي برتر اوليا و مربيان )

* ايده هاي برتر ( مجموعه تجارب و ايده هاي برتر اوليا و مربيان )

[ بازدید : 564 ] [ امتیاز : ] [ نظر شما : ]

[ ] [ ] [ ]

ساخت وبلاگ تالار ایجاد وبلاگ عکس عاشقانه فال حافظ فال حافظ خرید بک لینک خرید آنتی ویروس دانلود تک آهنگ انجام پروژه متلب نظافت منزل در تهران پیش بینی نتایج فوتبال خرید ملک در ترکیه انجام پروژه متلب میهن ام پی تری بازی حکم نقاشی ساختمان آپلود عکس نمایندگی پنل پیامک بانک مشاغل شیراز پزشکان متخصص شیراز
بستن تبلیغات [X]