زندگینامه حسن مختاری شاعر و نویسنده شهرستان قاینات

زندگینامه شاعر گرانقدر حسن مختاری

حسن مختاری در خرداد ماه 1337 در خانواده ای مذهبی دیده به جهان گشود . پدرش کربلایی حاج محمد مختاری در سن پنج سالگی او را به مکتب خانه فرستاد و پس از فراگیری عم جز و مختصری از قران مجید در سن هفت سالگی به مدرسه رفت .

ایام تعطیلات تابستانی برای تمام کردن قران به مکتب خانه می رفت تا قران را کامل فرا گرفت ، از آن پس تعطیلات تابستان را به فراگیری شغل های کفاشی ، نجاری ، نقاشی ساختمان ، شیشه بری و بنایی گذراند . پس از اخذ دیپلم و قبولی در مرکز تربیت معلم مشهد راهی آن جا شد . شعر گفتن را از دوران سوم دبیرستان نظام قدیم شروع کرد ودر سال 57 هم زمان با تظاهرات مردمی و حرکت های دانشجویی آن ها را به زبان شعر بیان می نمود ودر بین مردم منتشر می کرد . عشق و علاقه به معلمی سبب شد تا در این شغل به مردمش خدمت نماید و دراین دوران نیز درد اجتماع و مردم را با زبان شعر زیبا و ساده بیان می کرد .وی با برنامه های صدا وسیما ( دیار اندیشه و هنر ، چشمه ساران ، دهکده ، عصر بخیر خراسان ، دیدار و خراسان جنوبی ) همکاری داشته و گاهی با ارسال مطالبی برای نشریه های قدس ، خراسان ، شمیم ، سیمان قاین ، ایوان قهستان ، اندیشه سبز ، طلوع قاینات ، پیام رسا ، مهر قاینات و طنین قاینات همکاری داشته ودارد . ایشان با دلسوزی و تلاش مداوم تاکنون هفت اثراز مجموعه کتابهای خودش را به چاپ رسانده است وبرای ویرایش و چاپ هشت اثر ادبی دیگرازشعرا و فرهیختگان قاینات نیزتلاش نموده که قابل تقدیر است .

مجموعه کتاب های به چاپ رسیده از این شاعر عبارتند از :

نگین قهستان ( 1380 مشهد انتشارات ضریح آفتاب )

زعفران در آوار ( سال 1381 مشهد انتشارات ضریح آفتاب )

قاین پایتخت زعفران ( سال 1384 مشهد انتشارات ضریح آفتاب )

شهر ستاره ها ( سال 1386 مشهد ضریح آفتاب )

یاقوت سرخ ( سال 1387 مشهد ضریح آفتاب )

آی حسنی کجا میری ؟ ( 1389 قم انتشارات سنجاقک )

زعفرو به مثقال ضرب المثلهای قاینی (1391 قاین انتشارات اکبرزاده )

حسن مختاری هم اکنون نیز کتاب هایی را برای چاپ آماده می نماید که عبارتند از :

مجموعه آداب و رسوم محلی ، دو بیتی های محلی ،از قاین تا میقات ، دیوان اشعار و ... که امید است در آینده به علاقه مندان و دوستداران فرهنگ و هنر این مرز و بوم هدیه گردد . انشاءالله .

با آرزوی موفقیت و سلامتی روز افزون برای این فرهیخته و شاعر گرانقدر

[ بازدید : 2843 ] [ امتیاز : ] [ نظر شما : ]

[ ] [ ] [ ]

ساخت وبلاگ تالار ایجاد وبلاگ عکس عاشقانه فال حافظ فال حافظ خرید بک لینک خرید آنتی ویروس دانلود تک آهنگ انجام پروژه متلب نظافت منزل در تهران پیش بینی نتایج فوتبال خرید ملک در ترکیه انجام پروژه متلب میهن ام پی تری بازی حکم نقاشی ساختمان آپلود عکس نمایندگی پنل پیامک بانک مشاغل شیراز پزشکان متخصص شیراز
بستن تبلیغات [X]